Osuszanie ścian po zalaniu piwnicy

Istnieje parę etapów, które można przedsięwziąć w celu osuszenia ścian lokalu po zalaniu. Upewnij się, że odpowiednio wykonujesz prace z tym powiązane, gdyż przez to oszczędzisz sobie większych kłopotów.

Na początek musisz zaznajomić się z aktualnymi uszkodzeniami. Poszukaj wszystkich obszarów uszkodzonych poprzez wodę. Niektóre części ścian będą posiadały przebarwienia i miejsca wymagające wymiany materiału budowlanego. Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie naprawić uszkodzenia skontaktuj się z zawodowcem.

Do osuszania ścian potrzebne będą dwa zasadnicze elementy: osuszacz i wentylator. Usuń zepsute obszary, niech suche powietrze przemieszcza się pomiędzy zawilgoconymi fragmentami. Jeżeli nie posiadasz wiatraka możesz taki odnaleźć w miejscowym sklepie albo wypożyczyć od firmy. Osuszacz potrzebny jest do wyodrębnienia wilgoci. Zweryfikuj, że przebieg suszenia przebiega stosownie, gdyż jest to bardzo poważny etap.

Po usunięciu uszkodzonych elementów i wysuszeniu zawilgoconych ścian, kolejnym krokiem będzie naprawienie ubytków. Zanim przejdziesz do tego etapu musisz być pewny, że cała wilgoć pozostała usunięta.

Postępując zgodnie z tymi wzmiankami będziesz w stanie sam naprawić uszkodzenia wynikłe z zalania.