Jak dać sobie radę ze stratami spowodowanymi przez powódź?

Kto by pomyślał, że woda może sprawić tyle strat w domu? Zbliżająca się powódź może popsuć minimalną ilość sprzętu bądź do reszty zniszczyć miejsce zamieszkania. Wówczas budowa zacznie się powtórnie. Niestety trzeba wykonać olbrzymią pracę, lecz jej efekt będzie tego wart. Ty i Twoja rodzina będziecie mogli wrócić do domu.

Trzeba podjąć prędkie i efektywne działania celem zmniejszenia strat w miarę możliwości. Sytuacja może okazać się bardzo poważna i wymagać usług profesjonalnej firmy prowadzącej renowację uszkodzeń. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w poradzeniu sobie z tym poważnym problemem.

Upewnij się, że prąd jest wyłączony. Woda i energia elektryczna to niebezpieczne połączenie. Następnie swoją czujność skup na pozbyciu się wody. W tym celu powinno się skorzystać z pompy. Im więcej wody uda się usunąć tym lepiej. Jeżeli samodzielnie nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym, wezwij profesjonalną firmę – z przyzwoitej wielkości pompami można usunąć każdą ilość wody.

Jeżeli szczęśliwie w Twoim lokalu już nie ma wody możesz zapoczątkować wynoszenie wszystkich mebli i wyposażenia domu. Zresztą, trzeba będzie usunąć wszystkie dywany i pozostawić wszystko w słońcu do wyschnięcia. Aktualnie użyj osuszacza by pozbyć się wilgoci, która krąży w powietrzu. Taki sprzęt znacznie przyśpieszy tok suszenia i zapobiega rozwojowi pleśni.

Teraz możesz rozpocząć szorowanie podług i ścian przy użyciu cieplej wody jak i szczotki. Kiedy skończysz wszystko drobiazgowo spłucz.

Osiągalne powierzchnie spryskaj przy użyciu środka dezynfekującego. Grzyby uwielbiają wilgoć i rozwijać się będą wszędzie tam, gdzie tylko znajdą trochę wody. Pleśń i grzyby są złośliwe dla zdrowia i prowadzić mogą do chorób górnych dróg oddechowych. Jest to poważne zagrożenie, które musi być usunięte jak najprędzej.

Osuszacze działają kapitalnie, ale możesz także wentylować wnętrza poprzez pozostawianie okien i drzwi otwartych.